EGU:n palkitut

EGU palkitsee vuosittain pikkujoulujen yhteydessä kuluneella kaudella GRL-kilpailuissa menestyneitä kerhoa edustavia koiria. Palkitsemisperusteena käytetään GRL:n Vuoden Koira-pisteitä. EGU Special -palkinnon saajan päättää edellisen vuoden Special-palkittu ja palkinnon saaja julkistetaan vasta juhlassa.

Greyhoundit:

2020 EGU Koira Alces

2020 EGU Narttu Gulo

2020 EGU Tulokas  Alces

2020 EGU Sprintteri Alces

2020 EGU Veteraani August

Whippetit:

2020 EGU Whippet Friendly Face

2020 EGU Whippet Narttu Happy Pancake

2020 EGU Whippet Tulokas Happy Pancake 

2020 EGU Whippet Sprintteri Friendly Face

2020 EGU Whippet Veteraani Invictus

2020 EGU Special Saija Jämsä

2020 Greyhound Kuoppamestari Darya-i-Noor
2020 Whippet Kuoppamestari Kiiturin JA-Suzi Quatro

Aikaisempien vuosien EGU koirat

G 2019 Shout Shout Joy (Bling It On - Joynight) n. om. Reija & Jouni Kiiski
W 2019 Friendly Face (Wilson - Hulabaloo) u. om. Ulla Bard

2018 August (Bit Chili - Corner Stone), n, om. Noora Goutsoul

2017 Punaluu Black (Bling It On - Hula Girl), u, om. Leila & Keijo Salonen

2016 Punaluu Black (Bling It On - Hula Girl), u, om. Leila & Keijo Salonen

2015 Braka (Collision - Titan Buff), n, om. Saija Jämsä

2014 Pigpen (Plan Jack - Pilot's Girl), u, om. Lotta Paju

2013 Deneview Snowtoe (Blackstone Gene - Westmead Aoifa), u, om. Timo Mäenpää

2012 Herself (He Said So - Cream'em Mate), n, om. Mirja Piranta

2011 Herself (He Said So - Cream'em Mate), n, om. Mirja Piranta

2010 Kaikias (Solve the Puzzle - Pepperseepearl), u, om. Jonna & Timo Paronen

2009 Eijas Choice (Crash - Chosen Way), u, Eija Mäki & Aarne Hatakka

2008 Stainless Steve (Snowy Joey - Borna Pebbles ), u, om. Riitta Hassinen

2007 Jack The Hawk (Carlisle Jack - Joyful Hawk), u, om. Kennel Run-Up

2006 Silvereye (Icetrick - Joyful Hawk), u, om. Camilla Kaasinen

2005 Little River (Fire Whiz - The Other Taylor), u, om. Nina ja Timo Sulonen

2004 Hold On (Notable Ruler - Chip of Cold), u, om. Arto Kovanen

2003 Hold On (Notable Ruler - Chip of Cold), u, om. Arto Kovanen

2002 Volare (Top Honcho - Hayling Island), u, om. Meeri Salonen & V-M Ojanperä (jaettu sija)

2002 Elbony Phapillon (Mustang Jack - Elbony Phoenix), n, om. Inari Wallenius (jaettu sija)

2001 Elbony Dingo (Top Honcho - Savedbythebell), n, om. Aaro Wallenius

2000 Shogun Supreme (Feel the Cold - Fireflas), u, om. Saara Palviainen

1999 Notable Ruler (Gallant Ruler - Stormy Opera), u, om. Arto Kovanen

1998 Notable Ruler (Gallant Ruler - Stormy Opera), u, om. Arto Kovanen

1997 Captain Coconut (Feel the Cold - Wild Fire), u, om. Arto Kovanen

1996 Captain Coconut (Feel the Cold - Wild Fire), u, om. Arto Kovanen

1995 Captain Coconut (Feel the Cold - Wild Fire), u, om. Arto Kovanen

1994 Cetus (Blainn - Menuet), u, om. Riitta Hassinen

1993 Temprano (Port Fury - Samba), u, om. Jouni Kiiski